הבגואה

באסכולת המצפן, הבגואה היא כלי יסוד אנרגטי של הפנג שווי, שמקשרת בן המבנה לתחומי חייו של האדם. הבגואה מבוססת על שמונה כיווני המצפן, על הטריאגרמות של האי-צ'ינג המסורתי הסיני ועל כיוון דלת הכניסה.כל טריאגרמה מייצגת אחד משמונת כיווני המצפן – סוג של צ'י ומתקשרת לפן מסוים של חיינו. כל כיוון מקושר לאחד מחמשת היסודות-אלמנטים,  ולצורה גיאומטרית, ולבן משפחה מסוים, ולאחד מתשעת מספרי ה-קי, עם צבע זמן ועונה בשנה.
הבגואה עוזרת לנו לחלק את חיינו למספר תחומים, שפחות או יותר מכסים את תחומי חיינו.
לפי הבגואה אנחנו יכולים לברר באיזה תחום נמצא כל חדר, מבחינת האנרגיות המופעלות שם, ולנסות לעזור בתחום זה בעזרת עקרונות הפנג שווי.
מחלקים את הבית לתשעה חלקים שווים ומזהים את שמונת תחומי החיים. כנ"ל מחלקים כל חדר משמעותי (חדרי שינה, סלון, חדרי עבודה) באותו אופן.
עפ" הפנג שווי, לכל פינה במרחב יש השפעה על הדרך בה מתנהלים חיינו, כך שאם נבין על מה בחיינו משפיעה כל פינה, נוכל, אם נרצה בכך, לשנות. יש לזכור כי בסופו של דבר, מי שמחליט האם לצאת לדרך או לא, הוא האדם עצמו.
תיקוני הבגואה מתבססים על הדגשה של התחום עפ"י מאפייניו (כיוון, צבע, חומרים, חפצים) באמצעות סימבוליקה באמצעות תמונות פסלים וחפצים מתאימים.
במשך אלפי שנים חקרו הסינים את השפעת הסביבה על חייהם וגורלם. הם האמינו שמקומות מסוימים טובים וממוזלים יותר מאחרים. הם הסיקו שאם יטפלו בסביבתם ויתקנו אותה, יצליחו לאזן בין הכוחות הפועלים עליה ובתוכה ויצאו נשכרים. הם הבינו את ההשפעה הגדולה שיש לבית על  התנהגותו ועל חייו של האדם. לכל דבר יש קשר והשפעה על כל דבר. מטרת הפנג שווי ליצור איזון. המבנה בו אנו חיים  הוא כמראה של חיינו, כל חלק מייצג משהו אחר בחיינו.

התייחסות לשמונת תחומי חיים ביחס לארבע רוחות השמים :
שמונת תחומי הבגואה מקבילים לשמונה תחומי חיים :
צפון –קריירה
דרום – תהילה ומוניטין
מזרח – בריאות ומשפחה
מערב – יצירתיות וילדים
צפון מזרח – ידע והתבוננות
דרום מזרח – עושר והצלחה
צפון מערב – תמיכה ונסיעות
דרום מערב – אהבה ושותפויות

מזל שמים, מזל אדם ומזל אדמה.
מזל שמים – גורל , השיעורים איתם באנו לחיים האלו.
מזל אדם- בחירה חופשית, החלטות, טעויות – טיפול בסדנאות, טיפול אישי וכו' "הכול כתוב והרשות נתונה".
מזל אדמה  – ניתן לטפל בתחום זה באמצעות הפנג שואי.

מאחר וכל אדם בא לחיים עם שעור אחר, הפנג שואי יכול לעזור במיצוי מלוא הפוטנציאל האישי של כל אדם ולא מעבר לכך.
גם בבואנו לבקש מהיקום, עלינו לזכור כי גם  אם לעיתים לא נקבל מה שרצינו, הרי שזו דרכו של היקום לשמור, לכוון אותנו בדרך הנכונה שלעיתים איננו יכולים לראות אותה מהמקום בו אנו נמצאים.