טיהור לפסח

טיהור הבית לכבוד פסח

 

לכבוד חג הפסח והאביב, לאחר נקיון הבית וזריקת החפצים שאין לנו שימוש בהם, לאחר שסיימנו עם עיצוב פנים הבית  לחג  – זמן נפלא לעריכת טקס טיהור .
לעריכת טקס טיהור הבית שיטות רבות. בשנות עבודתי למדתי  שיטות שונות. בזמנים שונים ובמקומות שונים,אני עורכת את הטקס באופנים שונים, עפ"י ההרגשה הפנימית, המקום והאנרגיה בה אני חשה. הספר המרתק ביותר בתחום (לדעתי) הוא "יצירת מרחב מקודש עם פנג שואי" מאת קארן קינגסטון.
החשוב ביותר – טקס הטיהור יערך תמיד לאחר סידור הבית וניקיונו ומתוך כוונה אמיתית לטהר אותו. התאריכים הטובים ביותר לטיהור הוא ראש חודש עברי וביום שהלבנה במילואה. כל הימים בין ראש החודש לבין יום הלבנה במילואה טובים גם הם. הימים  האחרים מומלצים פחות.
יש להכין : פרחים, נרות (פשוטים), קערות שטוחות, עלי מרווה יבשים (ניתן לרכוש בבתי טבע בשקיות) וכלי שניתן להדליק אותם בתוכו- נחושת או צדף גדול, מלח מקופסה חדשה שטרם השתמשו בה), אפשר להוסיף שמנים ארומטיים במבער, קטורת, פעמונים טיבטיים וכל דבר שאתם חשים כי עוזר לכם בטקס.
ערכו את הטקס לאחר מקלחת, רצוי כשאתם יחפים. דאגו לבית ללא הפרעות (טלפונים, טלביזיה וכו'). אם מתאים ניתן ואף רצוי לשתף את בני הבית בטקס.
הכינו קערות עם מעט מים, נר במרכז ומסביבו פרחים נטולי גבעול, או עלי כותרת, לכל אחד מחדרי הבית (ללא שירותים).
עמדו או שבו במרכז הבית כשבידכם הכלי עם עלי המרווה לאחר שהדלקתם אותם, רצוי שפניכם מופנות לכיוון השלווה הכללית שלכם (*). כנסו לתוך עצמכם ובקשו כל מה שאתם רוצים להוציא מהבית (אנרגיות שליליות, כעס, עצב, חולי, אכזבה, כאב וכו.
עברו עם  עלי המרווה בכל הבית החל מדלת הכניסה דרך כל החדרים, עברו בפינות של החדרים, מתחת לחפצים, מסביב לחפצים ישנים שאולי נותרה בהם אנרגיה מבעלים קודמים, בשלב זה ניתן לשלב פעמונים  ו\או מחיאות כף לאורך הפינות של החדרים. עשו זאת תוך כוונה מלאה לנקות כל אנרגיה שלילית מכל סוג שהוא הנמצאת בבית.
חיזרו למרכז הבית ושוב כנסו לתוך עצמכם, בקשו כל מה שהייתם רוצים להכניס לבית (שמחה, בריאות, אהבה, הצלחה זרימת צ'י טובה  וכו'). עשו זאת תוך כוונה מלאה לזמן לחייכם כל מה שביקשתם  במרכז הבית ניתן להשאיר או את הכלי עם המרווה עד שתיכלה, כלי עם מלח ובתוכו מקל מרווה דולק או קטורת. ניתן לשים במרכז ובכל מקום שתבחרו מבער עם שמנים ארומטיים.
השאירו בחדרים את הקערות עם המים והנרות הדולקים (תוך שמירה על כללי הבטיחות כמובן) למשך מספר שעות או עד שיכבו ואז זרקו הכל.
השאירו במרכז הבית זר פרחים למשך שלשה ימים, לאחר שלשה ימים זרקו את הפרחים שצברו אנרגיה שלילית לפח.
אפשר כמובן לקצר את התהליך ולעשות חלקים ממנו ,אך תמיד הקפידו על הנקיון והכוונה.

* מתנה לחג – כל מי שרוצה את כיוון השלווה כללית שלו, מוזמן להירשם לאתר שלי ולשלוח לי את תאריך לידתו + כתובת מייל.

 

אורנה אדורם  www.adoramorna-art.com      adoramorna.art@gmail.com