אודות

DSC_0051

שמי אורנה אדורם ובמשך שמונה  השנים האחרונות אני ציירת במשרה מלאה. מאז שאני זוכרת את עצמי ציירתי. ציור בשבילי הוא דרך תרפויטית להגיע לעולמות/מחוזות קסומים הנסתרים מן העין.

במשך שני עשורים עסקתי באדריכלות פנים במשרד עצמאי משלי. עבדתי עם לקוחות פרטיים ועסקיים ותכננתי בתים, דירות, משרדים וחנויות. לפני חמש עשרה  שנים התוודעתי לאמנות הפנג שואי המתמקדת בהשגת ההרמוניה במישור האדריכלי, תוך שמירה על איזון בין הטבע ובין האדם. את המומחיות שצברתי בפנג שואי שילבתי בעבודותיי כאדריכלית פנים וכיום אני עושה בה שימוש בציורים.ומציגה בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

ציורי   אקריליק על קנווס, אותם אני מציירת בשכבות רבות ומשלבת  חומרי בניין תעשייתיים, חלקם ממוחזרים. הציורים משלבים את עולם האדריכלות, עולם החומר ממנו באתי, עם עולם הסמלים השאובים מעולם הרוח והפנג שואי המועברים יחד  אל הבד. הציורים מופשטים, מאופיינים בהרמוניה של צבע וצורה, הם מינימליסטיים ורבי עוצמה ומציגים ניגודים בין זמן ומקום, עבר והווה, בין חומר לרוח, רגעים של חסד וסערת רגשות. בהתבוננות עמוקה חושפות שכבות הצבע שכבות חיים, מקומות, מצבים, רגשות וחוויות החוברים ומשלימים זה את זה.

אנרגיית הצבע של הציורים משפיעה באופן חיובי על האנשים החיים בקרבתם ברמה הלא מודעת. הציורים תומכים בשמונת תחומי החיים על פי הפנג שואי : קריירה, תובנות, בריאות ומשפחה, שפע, מוניטין, אהבה וזוגיות, יצירתיות וילדים ותמיכה מהיקום. ההקבלה בין תחומי החיים הללו לבין שמונת כיווני המצפן  והבית מאפשרת לנו לעשות שינוי בחיינו באמצעות מיקום התמונות בבית.

אשמח להכיר לך את עבודותיי מקרוב ולבחור יחד את העבודה המתאימה לשלב בו אתה נמצא בחייך.

 חברה בארגון ציירי גבעתיים-רמת גן.
 חברה ב"אימפקט" הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל

לימודים –
אדריכלות פנים
Parsons School of Design New York 1984-1986
Ryerson Technology School Toronto Canada 1986-1988
פנג שווי
1998-2003  דינה ראלט ותרצה סמית, ירון זפרן, רן בן אלי,  מאסטר ריימונד לו
ציור
New York Students Art League   1984-1986
2005-2007      האמנית  הלני שמאי